Ljuskrona 1920-tal

Ljuskrona 1920-tal
Ljuskrona 1920-tal
Ljuskrona 1920-tal
Ljuskrona 1920-tal
Ljuskrona 1920-tal
Ljuskrona 1920-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LJUSKRONA, 1920-tal, 4 ljus, elektrifierad, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, frostad glasbotten, avslutning med pinjekotte, höjd ca 70, diameter 50 cm

Bruksslitage, enstaka nagg på prismor

593421

2018-11-26