1700-tals franskt spelbord

1700-tals franskt spelbord
1700-tals franskt spelbord
1700-tals franskt spelbord
1700-tals franskt spelbord
1700-tals franskt spelbord
1700-tals franskt spelbord
1700-tals franskt spelbord
1700-tals franskt spelbord
1700-tals franskt spelbord
1700-tals franskt spelbord
1700-tals franskt spelbord
1700-tals franskt spelbord

Klubbat för:

880 EUR

Arviointi

1 000 EUR

Kuvaus

SPELBORD, rokoko, 1700-talets mitt, Frankrike, rikligt dekorerad med intarsia, 75,5 x 88 cm, höjd 76 cm.

Proveniens: Sotheby´s Baden-Baden auktion, lösöret från Neues Schloss som tillhört Hans kungliga höghet Max Margrave of Baden.

Kuntoraportti

593426

Päivämäärä:

2018-12-03