Erik Chambert matsalsgrupp

Erik Chambert matsalsgrupp
Erik Chambert matsalsgrupp
Erik Chambert matsalsgrupp
Erik Chambert matsalsgrupp
Erik Chambert matsalsgrupp
Erik Chambert matsalsgrupp
Erik Chambert matsalsgrupp
Erik Chambert matsalsgrupp
Erik Chambert matsalsgrupp
Erik Chambert matsalsgrupp
Erik Chambert matsalsgrupp
Erik Chambert matsalsgrupp

Klubbat för:

3 000 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

ERIK CHAMBERT (1902-1988), matsalsgrupp, Chamberts möbelfabrik, Norrköping, enligt uppgifter inköptes 1943, bestående av klaffbord, mahogny, samt 4 stolar, mahogny med intarsiadekor av olikträslag, stoppade sitser klädda i randigt tyg, bordsmått, höjd ca 75, 45+60+60x92 cm, sitthöjd ca 45 cm

Kuntoraportti

Bruksslitage, repor, märken, fläckar på tyget, ställvis något blekt, torrspricka i skivan

593436

Päivämäärä:

2018-11-30