Porslin Kina 1800-tal

Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLAR, TEKANNA, PENSELTVÄTT, 4 dlr., porslin, Kina, 1800-talets slut, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 2-19 cm

Slitage

593446

2018-11-27