Alf Svensson och Yngvar Sandström

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ALF SVENSSON OCH YNGVAR SANDSTRÖM (S-design), "Carina-Hörn", bestående av 2 soffor / dagbäddar, samt ett hörnbord i étage, Kock Möbel AB, Malmö, 1900-talets andra hälft, formgiven 1962, stommen av ek med lösa textilklädda plymåer, soffaslängden ca 200 och 155 cm, sitthöjd ca 42 cm, bordshöjd ca 67, 74.5x74.5 cm

Slitage, missfärgningar, fläckar, märken och repor

593448

2018-11-27