Ljuskrona Karl Johan
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
LJUSKRONA, 1800-talets första hälft, Karl Johan, för 4 ljus och 1 sparljus, stomme i mässing, förgylld, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 80, diameter 66 cm, plafond medföljer med 3 ljuspunkter
Borrad för el
593581
2018-11-29