Brandmän och redskap

Brandmän och redskap
Brandmän och redskap
Brandmän och redskap
Brandmän och redskap
Brandmän och redskap
Brandmän och redskap
Brandmän och redskap
Brandmän och redskap
Brandmän och redskap
Brandmän och redskap
Brandmän och redskap
Brandmän och redskap
Brandmän och redskap
Brandmän och redskap

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BRANDMÄN OCH REDSKAP, tidigt 1900-tal, bestående av: hästdragen pumpvagn med kusk, hästdragen vagn med 3 brandmän, utskjutbar stege, slangvagn, 10 lösa figurer, vagnarnas längd ca 23-24 cm, illustrerad fabriksförpackning medföljer

Vagnarna delvis med senare bemålning, enstaka figurer bättrade, brandslang till pumpvagnen torkad, smärre skador, förpackning med skador, slitage

593615

2018-12-01