Torshammare

Torshammare
Torshammare
Torshammare
Torshammare
Torshammare
Torshammare
Torshammare
Torshammare
Torshammare
Torshammare
Torshammare
Torshammare

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TORSHAMMARE, vikingatid, ca 800-1000, nedre delen med stansade trianglar, kopparlegering, längd ca 3 cm

Proveniens: Samling Brett Garret, Washington, USA, Torshammaren förvärvades från England på 1960-talet

Jordfynd

593621

2018-11-30