Bigesch kartuschlåda Rubinska samlingen
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BIGESCH, svensk, m/1858, för officer, KARTUSCHLÅDA m/1895, för livregementets husarer, MÖSSA m/1865-1899, för kapten
PROVENIENS: Den Rubinska uniformssamlingen. Samlingen samanställdes av makarna Torvald och Ingegärd Rubin, Södra Stavsudda.
Äldre lagningar
593659
2018-11-28