Bigesch kartuschlåda Rubinska samlingen

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BIGESCH, svensk, m/1858, för officer, KARTUSCHLÅDA m/1895, för livregementets husarer, MÖSSA m/1865-1899, för kapten

PROVENIENS: Den Rubinska uniformssamlingen. Samlingen samanställdes av makarna Torvald och Ingegärd Rubin, Södra Stavsudda.

Äldre lagningar

593659

2018-11-28