Uniform m/1873 m/1880 Rubinska samlingen

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

UNIFORM, för underlöjtnant vid Smålands artilleriregemente, bestående av attila m/1873, käppi m/1880, byxor, kartuschrem, knutskärp, plymhållare med Gustav Vs monogram

PROVENIENS: Den Rubinska uniformssamlingen. Samlingen samanställdes av makarna Torvald och Ingegärd Rubin, Södra Stavsudda.

Käppi med smärre skador

593662

2018-11-28