Officeres tunic Royal 22nd reg. Rubinska samlingen
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAPENROCK, 1900-talets början, Royal 22nd regiment, Kanada, daterad 1/10/15, med axeltränsar för second lieutenant
PROVENIENS: Den Rubinska uniformssamlingen. Samlingen samanställdes av makarna Torvald och Ingegärd Rubin, Södra Stavsudda.
Enstaka mindre hål, saknar knappar i skörten
593664
2018-11-28