Vapenrock och mössa Rubinska samlingen
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAPENROCK, svensk m/1886, för manskap vid Dalregementet, mössa m/1865-1899 med plåt och plym, på docka
PROVENIENS: Den Rubinska uniformssamlingen. Samlingen samanställdes av makarna Torvald och Ingegärd Rubin, Södra Stavsudda.
Mössa med skador
593669
2018-11-28