Fajansskål av Stig Lindberg

Fajansskål av Stig Lindberg
Fajansskål av Stig Lindberg
Fajansskål av Stig Lindberg
Fajansskål av Stig Lindberg
Fajansskål av Stig Lindberg
Fajansskål av Stig Lindberg
Fajansskål av Stig Lindberg
Fajansskål av Stig Lindberg
Fajansskål av Stig Lindberg
Fajansskål av Stig Lindberg

Klubbat för:

4 400 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

STIG LINDBERG (1916-1982), skål, Gustavsberg studio 1950-tal, fajans, handmålad dekor av ränder i grönt signerad G, studiohand, höjd ca 14, längd ca 25, bredd ca 26 cm

Kuntoraportti

593680

Päivämäärä:

2018-11-27