Kunglig dansk urna, sockerskål samt fat
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KUNGLIG DANSK, 3 st, ´´Saxon flower´´ porslin, daterade 1954, med handmålad blomsterdekor, inklusive: urna med lock, modell nr 1221 1754, fat, lövformad, modell nr 1221 1597 samt sockerskål med lock, modell nr 1221 1680, höjd ca 23-28 cm
Smärre slitage
593791
2018-11-28