Kunglig dansk urna, sockerskål samt fat

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

KUNGLIG DANSK, 3 st, ´´Saxon flower´´ porslin, daterade 1954, med handmålad blomsterdekor, inklusive: urna med lock, modell nr 1221 1754, fat, lövformad, modell nr 1221 1597 samt sockerskål med lock, modell nr 1221 1680, höjd ca 23-28 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage

593791

2018-11-28