Porslin Japan Meiji Imari

Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LOCKURNOR, VASER, FAT, 10 dlr., porslin, Japan, Meiji (1868-1912), Imari, varierande i underglasyrblått, järnoxid, emaljfärger, samt guld, höjd ca 7-23 cm

Nagg, slitage, lagningar

593800

2018-11-28