Fat Kina 1700-tal Kompaniporslin
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), kompaniporslin, musselformat, centrumdekor av medaljong med europeiskt slott i sepia, stiliserad rosbård samt bård i emaljfärg och guld, längd ca 25 cm
Lagningar
593806
2018-11-28