Fat Kina 1700-tal Kompaniporslin

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), kompaniporslin, musselformat, centrumdekor av medaljong med europeiskt slott i sepia, stiliserad rosbård samt bård i emaljfärg och guld, längd ca 25 cm

Lagningar

593806

2018-11-28