Uniformsjackor och väst
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
UNIFORMSJACKOR, 4 st, VÄST, svenska, 1900-tal, bl.a. mässjacka för intendent, kavaj för handelsflottan
PROVENIENS: Den Rubinska uniformssamlingen. Samlingen samanställdes av makarna Torvald och Ingegärd Rubin, Södra Stavsudda.
593883
2018-11-28