Matgrupp 1960-tal

Matgrupp 1960-tal
Matgrupp 1960-tal
Matgrupp 1960-tal
Matgrupp 1960-tal
Matgrupp 1960-tal
Matgrupp 1960-tal
Matgrupp 1960-tal
Matgrupp 1960-tal
Matgrupp 1960-tal
Matgrupp 1960-tal
Matgrupp 1960-tal
Matgrupp 1960-tal
Matgrupp 1960-tal
Matgrupp 1960-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EVALD MELANDER, matgrupp, 5 delar, teak/teakfaner, bestående av: matbord nr 248 med utfällbar skiva och ekben samt 4 stolar modell 250 med textilklädsel, bränn-/stämpelmärkta "Wirserums Nya Möbelfabrik Hultarp", bordet även med etikett "Jurybedömd vid Möbelmässan i Göteborg 1960", bordsmått, höjd 72,120 x 80 / X160 x 120 cm, stolarnas sitthöjd ca 43 cm

Bruksslitage, bordsskivan (i hopfällt skick) med vissa märken och fläckar, stolarna med torr stoppning som måste ersättas

593975

2018-11-28