Ole Wanscher ´´Senator´´ soffa
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
OLE WANSCHER, ´´Senator´´ soffa, 1900-talets andra hälft, formgiven 1951, Cado, 3-sits lounge soffa modell, stomme i teak, lösa sitt- och ryggdynor klädda i svartskinn, brickmärkta, sitthöjd ca 45 cm, längd ca 181 cm
Ingår i temaauktionen Scandinavian design
Slitage, repor, märken, senare klädsel och polstring
594036
2018-11-29