Ole Wanscher ´´Senator´´ soffa

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

7 000 SEK

OLE WANSCHER, ´´Senator´´ soffa, 1900-talets andra hälft, formgiven 1951, Cado, 3-sits lounge soffa modell, stomme i teak, lösa sitt- och ryggdynor klädda i svartskinn, brickmärkta, sitthöjd ca 45 cm, längd ca 181 cm

Ingår i temaauktionen Scandinavian design

Slitage, repor, märken, senare klädsel och polstring

594036

2018-11-29