Bordsur
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSUR, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, på baksidan av verket stämplat H L F, stämplar även på höljets baksida, förgylld zink, glaskupa med svart träsockel, nyckel till urverket medföljer, höjd (med kupa) ca 44 cm
Kupan är lagad, slitage, funktionen garanteras ej
594094
2018-11-28