Bordsur

Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSUR, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, på baksidan av verket stämplat H L F, stämplar även på höljets baksida, förgylld zink, glaskupa med svart träsockel, nyckel till urverket medföljer, höjd (med kupa) ca 44 cm

Kupan är lagad, slitage, funktionen garanteras ej

594094

2018-11-28