Aluminia servisdelar
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALUMINA, kaffe- och teservisdelar från Baltiska utställningen 1914, 25 delar fördelat på 1 kaffekanna, 1 tekanna, 8 tekoppar, 3 fat (för tekopp) 6 moccakoppar, 1 sockerskål, 1 såskopp
Locken till kannorna möjligen ej original, nagg förekommer, några sprickor, bruks och åldersrelaterat slitage
594100
2018-11-28