Clarence Blum skulpturer
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CLARENCE BLUM (1897-1984) skulpturer 3 st, kvinna som borstar sitt hår, kvinna med virvlande tyg samt man och kvinna omfamnande, den mellersta signerad med monogram i gjutningen, patinerad gips, höjd mellan ca 19-33 cm
Mindre skrapmärken samt slitage
594101
2018-11-28