Clarence Blum skulpturer

Clarence Blum skulpturer
Clarence Blum skulpturer
Clarence Blum skulpturer
Clarence Blum skulpturer
Clarence Blum skulpturer
Clarence Blum skulpturer
Clarence Blum skulpturer
Clarence Blum skulpturer
Clarence Blum skulpturer
Clarence Blum skulpturer
Clarence Blum skulpturer
Clarence Blum skulpturer
Clarence Blum skulpturer
Clarence Blum skulpturer
Clarence Blum skulpturer
Clarence Blum skulpturer
Clarence Blum skulpturer
Clarence Blum skulpturer

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CLARENCE BLUM (1897-1984) skulpturer 3 st, kvinna som borstar sitt hår, kvinna med virvlande tyg samt man och kvinna omfamnande, den mellersta signerad med monogram i gjutningen, patinerad gips, höjd mellan ca 19-33 cm

Mindre skrapmärken samt slitage

594101

2018-11-28