1700-tals barockstolar

1700-tals barockstolar
1700-tals barockstolar
1700-tals barockstolar
1700-tals barockstolar
1700-tals barockstolar
1700-tals barockstolar

Klubbat för:

300 EUR

Utropspris

400 EUR

STOLAR, ett par, barock, 1700-tal, betsat trä med skuren dekor, genombrutet krön, kopplade ben, sits och ryggbricka klädda i läder/gyllenläder, sitthöjd 49 cm, höjd 117 cm.

Åldersrelaterat slitage, en del maskhål, omklädda.

594132

2018-12-03