Ringar med synetistka spineller

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RINGAR, 3 st, 18 k guld med syntetiska spineller, ring med 1 synetisk blå spinell, J Petterssons, Stockholm, 1945, ring med 4 synetistka, vita spineller, Bernhard Hertz, Stockholm, 1918, ring med 1 synetistk blå spinell och 2 syntetiska, vita spineller, Guldvaruhus, Stockholm, ringstorleken 16-18, totalvikt ca 7.4 g

Bruksslitage, mindre repor

594134

2018-11-30