Ringar med synetistka spineller
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RINGAR, 3 st, 18 k guld med syntetiska spineller, ring med 1 synetisk blå spinell, J Petterssons, Stockholm, 1945, ring med 4 synetistka, vita spineller, Bernhard Hertz, Stockholm, 1918, ring med 1 synetistk blå spinell och 2 syntetiska, vita spineller, Guldvaruhus, Stockholm, ringstorleken 16-18, totalvikt ca 7.4 g
Bruksslitage, mindre repor
594134
2018-11-30