Broscher samt hänge
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 800 SEK
BROSCHER, 10 st samt HÄNGE, 1 st, mestadels silver, bestående av bla: brosch med handmålad viol mot turkos guilloché emalj fond, stämplad ´´HJ´´, brosch, silver med handmålad blomster dekor på porslin medaljong, Bernhard Hertz, Stockholm, 1917, tillsammans med 8 andra broscher och 1 hänge, längd ca 2.2-6.2 cm
Bruksslitage, mindre repor
594171
2018-11-30