Broscher samt hänge

Broscher samt hänge
Broscher samt hänge
Broscher samt hänge
Broscher samt hänge
Broscher samt hänge
Broscher samt hänge
Broscher samt hänge
Broscher samt hänge

Klubbat för:

1 200 SEK

1 800 SEK

BROSCHER, 10 st samt HÄNGE, 1 st, mestadels silver, bestående av bla: brosch med handmålad viol mot turkos guilloché emalj fond, stämplad ´´HJ´´, brosch, silver med handmålad blomster dekor på porslin medaljong, Bernhard Hertz, Stockholm, 1917, tillsammans med 8 andra broscher och 1 hänge, längd ca 2.2-6.2 cm

Bruksslitage, mindre repor

594171

2018-11-30