Helmer Osslund oljemålning
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
HELMER OSSLUND (1866-1938): Vy över Klippiga bergen, signerad Helmer Osslund, olja på duk, ca 75 x 138 cm
PROVENIENS: Inköpt hos Halmstad Konstsalong, AB Birger Johansson, på 1940-talet, därefter i samma familjs ägo.
594238
2018-11-30