Helmer Osslund oljemålning

Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning

Klubbat för:

21 000 SEK

30 000 SEK

HELMER OSSLUND (1866-1938): Vy över Klippiga bergen, signerad Helmer Osslund, olja på duk, ca 75 x 138 cm

PROVENIENS: Inköpt hos Halmstad Konstsalong, AB Birger Johansson, på 1940-talet, därefter i samma familjs ägo.

594238

2018-11-30