Bärtallrikar Japan 1800-tal
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄRTALLRIKAR, 9 st., porslin, Japan, 1800-talets slut, wanlikopior, kraakstil, konturerad kant, varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 15, höjd 5 cm
Nagg, sprickor, några med lagningar
594251
2018-11-29