Fat Japan 1800-tal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, 4 st., porslin, Japan, 1800-talets slut, wanlikopior, kvadratisk form, dekor av lotus- och krysantemumslingor i underglasyrblått, botten med Chenghuas sex karaktärers märke, ca 13x13 cm
Glasyrnagg
594256
2018-11-29