Bordsutensilier silver
Closed
2018-11-29
594363
| Sold for | 2 600 SEK |
| Estimate | 2 500 SEK |
BORDSUTENSILIER, silver, bl a Sverige, Egypten, bestående bl a av: 1 par bordsvaser, bägare på kulfötter, 6 punschmuggar, såsslevar, smörpanna, salt- och pepparkar, 8 supkoppar, total vikt exklusive delar med blandat material ca 823 g
Slitage samt eventuella bucklor