Bordsutensilier 18-1900-tal
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSUTENSILIER, silver, 18-1900-tal, bl a Sverige, England, bestående av bl a sockerruska, bordsvas, salt-och pepparkar, senapskar med sked och insats i glas, såsslevar, askfat, höjd ca 4,5-20 cm, total vikt exklusive föremål med blandmaterial ca 360 g
Slitage och bucklor förekommer, vas samt salt- och pepparkar med fyllda bottnar
594371
2018-11-29