Bordsutensilier 18-1900-tal

Bordsutensilier 18-1900-tal
Bordsutensilier 18-1900-tal
Bordsutensilier 18-1900-tal
Bordsutensilier 18-1900-tal
Bordsutensilier 18-1900-tal
Bordsutensilier 18-1900-tal
Bordsutensilier 18-1900-tal
Bordsutensilier 18-1900-tal
Bordsutensilier 18-1900-tal
Bordsutensilier 18-1900-tal
Bordsutensilier 18-1900-tal
Bordsutensilier 18-1900-tal

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSUTENSILIER, silver, 18-1900-tal, bl a Sverige, England, bestående av bl a sockerruska, bordsvas, salt-och pepparkar, senapskar med sked och insats i glas, såsslevar, askfat, höjd ca 4,5-20 cm, total vikt exklusive föremål med blandmaterial ca 360 g

Slitage och bucklor förekommer, vas samt salt- och pepparkar med fyllda bottnar

594371

2018-11-29