Bruno Mathsson & Piet Hein Superellips
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, matbord/konferensbord, "Superellips", fanerat i ek, 6 förkromade spännben i metall, etikettmärkt "Bruno Mathsson International", höjd ca 70, skivans mått 360x130 cm
Ingår i temaauktionen Scandinavian Design
Bruksslitage, skiva med märken och fanerskador
594411
2018-11-29