Bruno Mathsson & Piet Hein Superellips

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, matbord/konferensbord, "Superellips", fanerat i ek, 6 förkromade spännben i metall, etikettmärkt "Bruno Mathsson International", höjd ca 70, skivans mått 360x130 cm

Ingår i temaauktionen Scandinavian Design

Bruksslitage, skiva med märken och fanerskador

594411

2018-11-29