Värmetallrik kina 1700-tal

Värmetallrik kina 1700-tal
Värmetallrik kina 1700-tal
Värmetallrik kina 1700-tal
Värmetallrik kina 1700-tal
Värmetallrik kina 1700-tal
Värmetallrik kina 1700-tal
Värmetallrik kina 1700-tal
Värmetallrik kina 1700-tal

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VÄRMETALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 24 cm

Bottenringsnagg

594421

2018-11-30