Bruno Mathsson vilstol

Bruno Mathsson vilstol
Bruno Mathsson vilstol
Bruno Mathsson vilstol
Bruno Mathsson vilstol
Bruno Mathsson vilstol
Bruno Mathsson vilstol
Bruno Mathsson vilstol
Bruno Mathsson vilstol
Bruno Mathsson vilstol
Bruno Mathsson vilstol
Bruno Mathsson vilstol
Bruno Mathsson vilstol
Bruno Mathsson vilstol
Bruno Mathsson vilstol

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BRUNO MATHSSON, "Pernilla", vilstol, 1940-tal, Firma Karl Mathsson, stomme i bok klädd i naturfärgad sadelgjord, nackkudde i fårskinn, sitthöjd ca 43 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionen Scandinavian Design

Renoverad med nya orginalben från Bruno Mathsson International, stommen med bruksslitage

594480

2018-11-29