Glas 1700 och 1800-tal
2018-11-30
594495
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
GLAS, 27 dlr, 17/1800-tal, delvis slipat och förgylld dekor, ett glas daterad 1775, höjd ca 6-17 cm
Slitage, nagg