Miniatyrporträtt 1700-tal

Miniatyrporträtt 1700-tal
Miniatyrporträtt 1700-tal
Miniatyrporträtt 1700-tal
Miniatyrporträtt 1700-tal
Miniatyrporträtt 1700-tal
Miniatyrporträtt 1700-tal
Miniatyrporträtt 1700-tal
Miniatyrporträtt 1700-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MINIATYRPORTRÄTT, silver, 1700-talets senare del, föreställande kvinna iförd klädedräkt från omkring 1780, rosettformad överdel och krans av folierade pastestenar i kistfattning, höjd inkl. ögla 8 cm

Ögla/hängfunktion ej ursprunglig, stenar med slitage

594496

2018-12-02