Salvador Dali Internationell grafik

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SALVADOR DALI (1904-1989): Faust: Portrait de Marguerite, signerad Dali, EA, blindstämpel, torrnål med handkolorering i akvarell och guld, 1968-69, tryckt på japanpapper. editerad av Graphik Europa Anstalt Robbe, innermått ca 31,7 x 23,8 cm
LITTERATUR: Michler & Löpsinger 298

594527

2018-12-09