Soffa Gustaviansk stil

Soffa Gustaviansk stil
Soffa Gustaviansk stil
Soffa Gustaviansk stil
Soffa Gustaviansk stil
Soffa Gustaviansk stil
Soffa Gustaviansk stil
Soffa Gustaviansk stil
Soffa Gustaviansk stil
Soffa Gustaviansk stil
Soffa Gustaviansk stil
Soffa Gustaviansk stil
Soffa Gustaviansk stil
Soffa Gustaviansk stil
Soffa Gustaviansk stil
Soffa Gustaviansk stil
Soffa Gustaviansk stil

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SOFFA, 1900-talets början, sengustaviansk stil, vitmålad med skuren dekor av fleuronger samt genombrutet krön, utdragbar, sitthöjd ca 47 cm, 180x56 cm

Slitage, kompletterad, renoverad, krönan är lös, förlust av några dekorelement, senare målning, ställvis förluat av färg, fläckar, repor, märken, spår av trämask

594604

2018-11-30