Soffa Gustaviansk stil
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, 1900-talets början, sengustaviansk stil, vitmålad med skuren dekor av fleuronger samt genombrutet krön, utdragbar, sitthöjd ca 47 cm, 180x56 cm
Slitage, kompletterad, renoverad, krönan är lös, förlust av några dekorelement, senare målning, ställvis förluat av färg, fläckar, repor, märken, spår av trämask
594604
2018-11-30