Karl Emanuel Jansson
Klubbat för:
8 400 EUR
Utropspris
8 000 EUR
KARL EMANUEL JANSSON (1846-1874) Dagdrömmar vid fönstret, signerad samt daterad 1869, olja på duk, 48x63 cm.
Utställning: Finska Konstföreningens 100-års jubileumsutställning år 1946, nr 136, 1946.
594660
2018-12-03