Karl Emanuel Jansson

Karl Emanuel Jansson
Karl Emanuel Jansson
Karl Emanuel Jansson
Karl Emanuel Jansson
Karl Emanuel Jansson
Karl Emanuel Jansson
Karl Emanuel Jansson
Karl Emanuel Jansson

Klubbat för:

8 400 EUR

Utropspris

8 000 EUR

KARL EMANUEL JANSSON (1846-1874) Dagdrömmar vid fönstret, signerad samt daterad 1869, olja på duk, 48x63 cm.

Utställning: Finska Konstföreningens 100-års jubileumsutställning år 1946, nr 136, 1946.

594660

2018-12-03