Vivianna Torun Bülow-Hübe armring och ring

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VIVIANNA TORUN BÜLOW-HÜBE (1927-2004), ´´Torun´´ armring och ´´Torun´´ ring, Georg Jensen, armring, silver och 18 k vitguld med 18 briljantslipade diamanter, totalt ca 0.09 ct, modell nr 204, stämplad Georg Jensen, storlek ´´M´´, inre längd ca 6 cm, inre bredd ca 5 cm, ring, silver och 18 k gult guld, modell nr 204A, stämplad Georg Jensen, storlek 54/17, totalvikt ca 18.9 g

Bruksslitage

594693

2018-12-01