Taklampa med slipade prismor

Taklampa med slipade prismor
Taklampa med slipade prismor
Taklampa med slipade prismor
Taklampa med slipade prismor
Taklampa med slipade prismor
Taklampa med slipade prismor

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

TAKLAMPA, 1940/50-tal, möjligen Carl Fagerlund, 60 st. slipade glasprismor på kromad stomme, höjd 75, diameter 52 cm

Extra prismor medföljer, enstaka mindre nagg kan förekomma

594716

2018-11-30