Urzula Printz fajans

Urzula Printz fajans
Urzula Printz fajans
Urzula Printz fajans
Urzula Printz fajans
Urzula Printz fajans
Urzula Printz fajans

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

URSULA PRINTZ, Gustavsberg studio, fajans, 1940-/50-tal, 7 dlr, skålar och fat, polykrom dekor av blommor, signerade med Gustavsbergs Studiohand, mått mellan ca 21-28 cm

Ett av de bladformade faten med nagg, tillverkningsdefekter, krackelyr

594728

2018-11-30