Malmkrona 16 ljusarmar 18/1900-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

LJUSKRONA, s.k. malmkrona, mässing, 18/1900-tal, barockstil, 12 ljusarmar, senare elektrifierad, höjd ca 65, diameter 70 cm

Zustandsbeschreibung

smärre slitage.

594733

2018-12-01